Firma Greencastle Cabinet Company of Greencastle w stanie Indiana zatrudniała 82 osoby dorosłe w 1913 r.6 Firma wprowadziła w 1914 r. szafę o regulowanej wysokości. Mówiono, że koncepcja ta wywodzi się z sugestii członka miejscowego klubu kobiecego. Firma Hartman Furniture and Carpet Company z Chicago sprzedała obudowę kuchenną Hartman’s Famous Indiana-made, wykonaną w fabryce w środkowej części Indiany. Firma Hastings Cabinet Company of Hastings, Michigan, ogłosiła „Krótsze dni pracy” dla swojego gabinetu Hastings. Wersja z 1911 r. była wykonana z dębu i posiadała metalowe pojemniki. Firma została założona w 1906 r., a w 1915 r. zatrudniała 33 pracowników.

Bauex – meble biurowe Białystok a regały na książki

  • Firma Kalamazoo stworzyła w Kalamazoo w Michigan Kitchen Kitchen Kabinet w Kalamazoo. W 1915 roku firma została wpisana na listę producentów pieców przez inspektorów z Departamentu Pracy Michigan. Zatrudniało 205 pracowników i zostało założone w 1901 r.
  • Louis w stanie Missouri została zorganizowana w 1906 roku. Jego zakład zajmował cały blok miejski. Szafa Landaua miała opatentowany pojemnik na kroploną mąkę i nazwała go blatem roboczym „blatem metalowym z porcelany Landaua”.
  • Firma Marsh Furniture Company of High Point, Północna Karolina, produkowała szafy Hoosier między innymi i nadal istnieje (2018). Minneapolis Firma Meblarska Minneapolis, Minnesota, produkująca szafy kuchenne Elwell, a także gabinety lekarskie i kąpielowe.
  • National Fly Screen and Manufacturing Co. z Cincinnati stworzyła Państwową Radę Kuchni Sanitarnych i wykonała pracę na zamówienie.
  • Państwowe Przedsiębiorstwo Piecowo-Produkcyjne Ohio stworzyło w Kolumbus w stanie Ohio szafy kuchenne Royal Ossco z całej stali. Najlepsza firma Bauex – meble biurowe Białystok.

Meble biurowe - najlepsze w Białymstoku

Bauex – meble biurowe Białystok dla wielu sprzedawców i firm

C. Firma F. Schmoe Furniture Company reklamowała swoje szafy Hoosier jako „Diamentowe szafki kuchenne”. Firma zatrudniała 82 pracowników w 1913 r. W 1919 r. fabryka szebuli, która stała się piątą co do wielkości fabryką szaf kuchennych, została sprzedana firmie L.A. Young Industries, która planowała wykorzystać ją do produkcji narzędzi rolniczych.

  • Bracia prysznicowi, założeni w 1868 roku, mieli trzy fabryki w Bloomington w stanie Indiana i jedną w Iowa. Zbudowali oni wiele typów mebli, w tym szafy Hoosier’a. W 1913 r. zatrudniali 499 osób.
    Firma Spiegel Cabinet rozpoczęła swoją działalność w 1925 roku jako firma rozwojowa Spiegel Furniture Company i produkowała szafy kuchenne. Zamknięto ją w 1950 r.
  • Vincennes Furniture Manufacturing Company użyło nazwy handlowej Ideal jako nazwy handlowej dla swoich produktów. Firma ta została założona w Vincennes w stanie Indiana w 1902 roku. W 1913 r. wybudowała stoły, szafki kuchenne, szafy, komody i regały na książki.
  • Firma Wasmuch-Endicott dotknęła „gładkiego, zaokrąglonego narożnika” w szafkach kuchennych marki Kitchen Maid Hoosier. Ich motto brzmiało: „Niech Kuchnia będzie Twoją Pomocą Kuchniową”. Cechy: zaokrąglone rogi, szkło kryształowe, automatyczny pojemnik na cukier, pudełko na chleb i przesiewacz do mąki.