Niektóre garaże posiadają elektryczny mechanizm automatycznego otwierania i zamykania bramy garażowej po naciśnięciu przez właściciela domu przycisku na małym pilocie zdalnego sterowania. Niektóre garaże mają wystarczająco dużo miejsca, nawet z samochodami, na przechowywanie przedmiotów takich jak rowery lub kosiarka do trawy; w niektórych przypadkach może być nawet wystarczająco dużo miejsca na warsztat lub jaskinię dla człowieka.

Bramy segmentowe w małych garażach

Garaże, które są przymocowane do domu mogą być budowane z takich samych materiałów zewnętrznych i pokrycia dachu, jak dom. Garaże, które nie są podłączone do domu może użyć innego stylu konstrukcji niż w domu. W niektórych miejscach termin ten jest synonimem „carport”, chociaż zazwyczaj opisuje konstrukcję, która, choć zadaszona, nie jest całkowicie zamknięta. Poręcze chronią pojazd do pewnego stopnia przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, ale nie chronią pojazdu przed kradzieżą czy wandalizmem. Dobrym rozwiązaniem może się okazać instalacja bram segmentowych. Więcej na temat bram segmentowych dowiesz się na stronie https://bramadogarazu.pl/bramy-garazowe/bramy-segmentowe/.

Słowo garaż, wprowadzone do języka angielskiego w 1902 roku, pochodzi od francuskiego słowa garer, oznaczającego schronienie. W 1908 r. architekt Charles Harrison Townsend skomentował w magazynie The Builder, że „w domu samochodu używamy w dużej mierze francuskiego słowa „garaż”, alternatywnie z tym, co uważam za bardziej pożądany angielski odpowiednik „motor house”.

Bramy segmentowe w dużych garażach przemysłowych

Bramy segmentowe w garażach przemysłowych

W klimacie północnym temperatury wewnątrz nieizolowanego, przytwierdzonego garażu mieszkalnego mogą w zimie obniżyć się do poziomu zamarzania. Temperatury wewnątrz nieizolowanego garażu w umiarkowanym klimacie mogą osiągać niewygodne poziomy w miesiącach letnich. Ekstremalne temperatury mogą być źródłem marnotrawstwa energii i dyskomfortu w sąsiednich pomieszczeniach mieszkalnych z powodu transferu ciepła pomiędzy garażem a tymi obszarami.

Domy z podłączonym garażem często doświadczają tego problemu z interfejsem. Kosztownym błędem może być izolowanie od elementów zewnętrznych budynku bez wydłużania izolacji do ściany oddzielającej garaż od domu i/lub innych ścian garażu i dachu.