Nie będąc całkowicie nowoczesnym ani tradycyjnym, stara się łączyć elementy wielu stylów. Często zawiera zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne, a także nawiązuje wizualnie do klasycznej formy greckiej i/lub innych stylów nie zachodnich.

Okna PCV Szczecin – lekkość formy

Współcześni projektanci i producenci mebli wciąż ewoluują w dziedzinie wzornictwa. Nadal poszukuje się nowych materiałów, z którymi można wytwarzać unikalne formy, wciąż wykorzystując prostotę i lekkość formy, zamiast ciężkiego ornamentu. A przede wszystkim starają się oni wyjść poza to, co miało miejsce wcześniej, aby stworzyć dla nas zupełnie nowe doznania wizualne. Sprawdź też nasze okna PCV Szczecin: https://styl-dom.info/okna-pcv/.

Nowe modele - okna PCV Szczecin

Projekty, które spowodowały tę zmianę paradygmatu, powstały w połowie XX wieku, z których większość powstała na długo przed rokiem 1960. A jednak wciąż są one postrzegane na arenie międzynarodowej jako symbole współczesności, teraźniejszości, a może nawet przyszłości. Nowoczesne meble klasyczne stały się ikoną elegancji i wyrafinowania.

Okna PCV Szczecin – przejściowy styl

Przejściowy styl (znany również jako „klasyczny uaktualniony dla mężczyzn”,”klasyczny z współczesnym skrętem”,”nowe ujęcie starej klasyki”) w aranżacji wnętrz i wzornictwie meblowym nawiązuje do współczesnego połączenia tradycyjnych i nowoczesnych stylów, w połowie drogi między starą tradycją świata a współczesnym światem chromu i szkła; łączy linie mniej ornatyczne niż tradycyjne wzory, ale nie tak surowe jak współczesne linie podstawowe. Dzięki temu meble przejściowe są klasyczne, ponadczasowe i czyste.

Krzywe łączą się z liniami prostymi w przejściowym wnętrzu, aby uzyskać wygląd, który równoważy zarówno męskie, jak i kobiece cechy, zapewniając wygodny i relaksujący, nieskomplikowany design. Brak ornamentyki i dekoracji przy minimalnym doborze akcesoriów pozwala skupić się na prostocie i wyrafinowaniu designu.Palety kolorów są zazwyczaj neutralne i subtelne, mogą być monochromatyczne, z kolorem w sztuce i akcentach, a nie tapicerką i podłogami.

W przeciwieństwie do współczesnych mebli, styl przejściowy skupia się na wygodzie i praktyczności, aby sprostać stylowi życia w aktywnym gospodarstwie domowym. Wagi elementów meblowych są obszerne, ale nie przytłaczające. Gęś piór i puch jest zwykle używany do mebli tapicerowanych, gatunków drewna (mapa, mahoni, orzech włoski itp.) i wykończenie drewna jest zazwyczaj ciepłe odcienie, ale może sięgać od naturalnego wykończenia do lakieru o wysokim połysku. Tekstura jest ważna, a mnogość dostępnych materiałów może się różnić od wytrzymałych materiałów do wyszukanych, pluszowych tkanin z grafiką w tonie lub małej skali. Często stosuje się zrównoważoną mieszankę kilku tekstur. Łóżko piętrowe to rodzaj łoża, w którym jedna rama łoża układana jest na drugiej.