Zapewnia to również więcej miejsca dla intensywnej produkcji roślinnej. Można je tworzyć na dużych powierzchniach za pomocą kilku powszechnie dostępnych ciągników siodłowych, a także skutecznie konserwować, sadzić i zbierać przy użyciu narzędzi ręcznych. Ta forma ogrodnictwa jest kompatybilna z ogrodnictwem o pryzmie kwadratowym i sadzeniem roślin towarzyszących.

Projektowanie ogrodów Białystok – Ogrody Marka a sadzenie roślin towarzyszących

Okrągłe podniesione rabaty z ścieżką do środka (wycinek koła) nazywane są ogrodami z otworami na klucze. Często w centrum znajduje się swego rodzaju komin zbudowany z pałeczek, a następnie wyłożony poduszkami lub trawami, które pozwalają wodzie umieszczonej w środku wypłynąć do gleby i dotrzeć do korzeni roślin.

Materiały budowlane do podłóg ogrodowych należy starannie dobierać. Istnieją pewne obawy dotyczące stosowania drewna poddanego obróbce ciśnieniowej. Sosna poddana obróbce chromowanym arsenianem miedzi lub CCA, toksyczną mieszaniną chemiczną służącą do konserwacji drewna, która może przedostawać się substancji chemicznych do gleby, którą z kolei można wciągnąć do roślin, jest przedmiotem troski producentów warzyw, gdzie część lub całość roślin jest spożywana. W przypadku stosowania drewna do unoszenia rabaty ogrodowej należy upewnić się, że jest to drewno twarde, niepoddane obróbce, aby zapobiec przedostawaniu się do gleby środków chemicznych.projektowanie ogrodów Białystok - Ogrody Marka

Wspólnym podejściem jest stosowanie podkładów drewnianych połączonych prętami stalowymi do ich łączenia. Innym podejściem jest stosowanie płyt betonowych, choć mniej estetyczne, są niedrogie w dotarciu do źródła i łatwe w użyciu. Na rynku dostępne są również prefabrykowane rozwiązania podnoszonych łóżek ogrodowych, które są wykonane z długotrwałego polietylenu stabilizowanego promieniami UV oraz żywności, dzięki czemu nie przedostają się niepożądane chemikalia do gleby ani nie pogarszają stanu elementów. Podwójna ściana zapewnia kieszeń powietrzną z izolacją, która minimalizuje wahania temperatury i wysychanie gleby w rabacie ogrodowej.

Projektowanie ogrodów Białystok – Ogrody Marka w ogrodnictwie

Czasami ogrody łóżek są pokryte przezroczystym plastikiem w celu ochrony upraw przed wiatrem i silnymi opadami deszczu. Istnieją również wstępnie wyprodukowane skrzynki ogrodowe łóżek podniesionych. Istnieją odmiany drewna, metalu, kamienia i plastiku. Każdy typ materiału ma swoje wady i zalety. Ściółka w ogrodnictwie odnosi się do czasowego sadzenia szybko rosnących roślin na rabatach kwiatowych w celu stworzenia kolorowych, tymczasowych, sezonowych ekspozycji, wiosną, latem lub zimą. Rośliny używane na rabatach to zazwyczaj rośliny jednoroczne, dwuletnie lub delikatne byliny; sukulenty zyskują na popularności.

Niektóre rośliny ściółkowe nazywane są również „roślinami tarasowymi” , ponieważ są szeroko stosowane w doniczkach i innych pojemnikach umieszczanych na tarasach, tarasach, tarasach i innych powierzchniach wokół domów. Większe delikatne „rośliny ogrodnicze” mogą być również wyprowadzane ze szklarni lub ogrodów zimowych i sadzone w granicach (lub w osłoniętych doniczkach) przez cieplejsze miesiące, a następnie wracać do schronienia na zimę.